Komplexní nutriční typologie (zkráceně jen nutriční typologie) je unikátní autorsky chráněný systém hodnocení aktuálního zdravotního a nutričního stavu konkrétního klienta. Díky této metodě snadno určíme individuální typ Vašeho metabolismu a stanovíme zdravotní rizika související s výživou (chronických civilizačních – metabolických onemocnění). Na základě výsledků Vám náš výživový specialista sestaví doporučení pro přirozené a trvalé zhubnutí.

      Díky analýze genů, krve, pH organismu, fyzických i psychických dispozic získáte: nutriční profil osobnosti, program trvalé redukce váhy, individuální portfolio vhodných a nevhodných potravin, cenné rady pro zdravější život, konzultace s vyškolenými specialisty.

Komplexní nutriční typologie

      Výživa je základní potřebou každého člověka, ale je potřeba myslet také, že je současně faktorem ovlivňujícím celkovou kondici a zdraví. V případě, že začnete trpět nějakou metabolickou poruchou či civilizační chorobou, je skladba stravy o to důležitějším faktorem. Pokud organismus nedostane živiny, které potřebuje, případně když živiny neumí využít, strádá.

      Nutriční typologie vychází z poznatku, že pro každého je vhodné jiné složení stravy a jiné potraviny. Stejně tak pro každého je vhodný jiný životní režim a pohybové aktivity. Vyšetření podle komplexní nutriční typologie by si měl ideálně nechat udělat každý člověk, aby zjistil co jeho tělu prospívá a čemu se naopak vyhnout, jaký denní program je nejvhodnější. Pokud již trpíte nadváhou či jinými problémy, nečeká Vás žádná drastická redukční dieta, která by Vašemu zdraví již vůbec neprospěla. Výživový specialista Vám naopak doporučí, které potraviny vyskytující se v běžném jídelníčku podporují Vaše hubnutí, a které mu naopak brání.

Video: MUDr. Ondřej Nývlt na téma Komplexní nutriční typologie vysvětluje, jak fungují poradny Světa zdraví, co na Vás čeká a co získáte konzultací s odborníkem.

Pokud budete dodržovat jídelníček a doporučení podle zásad nutriční typologie, výsledky na sobě spozorujete poměrně brzy. Začnete se cítit více v pohodě, dojde ke zlepšení Vaší kondice a budete se cítit fit. Postupně začne ustupovat také nadváha a obezita s drastickými dietami pro Vás budou v podstatě neznámými pojmy.

Chcete znát typ Vašeho metabolismu? Objednejte se na pobočku!

Všechny konzultace zajišťuje zavedená dietologická poradna Svět zdraví ® společnosti SUNKINS a.s. Konzultace a vyšetření probíhají výhradně v certifikovaných, kamenných pobočkách s vyškoleným personálem a zaštítěnými známými odborníky, jako je například dietolog RNDr. Petr Fořt, Csc.